Čo sa udialo v našom meste, prvý týždeň

31.03.2019 20:32

Vážení čitatelia,

 

na našej webovej stránke Vám prinášame týždenné prehľady prípadov alebo zásahov príslušníkov Mestskej polície v Štúrove. Do tohto prehľadu nezaraďujeme riešenia všetkých priestupkov alebo správnych deliktov, ktoré sme riešili či objasňovali, pretože opis tejto každodennej štandardnej práce by mohol pôsobiť nudným dojmom. Preto sme sa rozhodli v krátkosti opísať iba tie udalosti, ktoré sú o niečo neštandardnejšie, možno zaujímavejšie alebo si myslíme, že by ste o nich vedieť mali.

 

V popoludnajších hodinách našu hliadku telefonicky požiadala stála služba RZP (rýchla zdravotná pomoc), aby preverili a boli nápomocní pri poskytovaní prvej pomoci pre občana, ktorý údajne spadol, udrel si hlavu a je v bezvedomý. Po príchode na adresu Gaštanová ul. hliadka zistila, že sa jedná o staršieho pána. Občan bol pri vedomý ale dezorientovaný. Po pár minútach sa dostavila RZP a pána hliadka MsP odovzdala do ich starostlivosti. Pán bol ošetrený na mieste, odvoz do zdravotného zariadenia odmietol. V sprievode rodinných príslušníkov odišiel domov.

        Týmto chceme každého jedného z Vás požiadať o to, ak by ste čo i len náhodou videli osobu ktorá leží na zemi, prosíme Vás, nenechajte ju len tak ležať a zavolajte pomoc ak je potrebná.

 

V nočných hodinách pri hliadkovej činnosti mesta a kontrole podniku "HIGGI BAR" hliadka spozorovala hlučnú skupinu mladých ľudí medzi ktorými došlo k rúvačke. Hliadka ihneď na mieste zakročila a zabránila v jej pokračovaní. Napadnutému bola poskytnutá zdravotná pomoc a privolaná RZP. V oblasti tváre mal rezné rany, ktoré mu výrazne krvácali a bol prevezený do nemocnice na vyšetrenie. Na miesto bola privolaná pohotovostná policajná hliadka, ktorej bol útočník odovzdaný a prípad prevzala. 

 

V skorých ranných hodinách telefonicky prijala oznámenie od anonyma, že na adrese Petöfiho 98 na treťom poschodí malo dôjsť k hlasnej hudbe a k hlasným ženským krikom. Po príchode na uvedenú adresu hliadka nezaznamenala žiadnu hlasnú hudbu iba ženský krik. Po zazvonení a klopaní na dvere otvorila byt pani ktorá nám následne uviedla že skúša zobudiť svojho priateľa. Menovaná bola vyzvaná aby prestala kričať na celý obytný dom, túto výzvu akceptovala a následne sa ospravedlnila. Po celom incidente hliadka zotrvala na mieste približne 15 minút, za tú dobu nezaznamenali žiaden krik alebo hlasnú hudbu.

 

Vo večerných hodinách požiadala operačná služba hasičského zboru o súčinnosť pri lokalízácií požiaru v zastavanej oblasti brehu Dunaja. Hliadke sa podarilo miesto lokalizovať a následne naviesť hasičskú výjazdovú jednotku na miesto požiaru. Jednalo sa o opustenú budovu pri brehu Dunaja za Poliklinikou, hliadka zistila že požiar spôsobil bezdomovec, ktorý danú budovu obýval. Požiar sa podarilo úspešne uhasiť.

 

V predpoludňajších hodinách hliadka prijala telefonické oznámenie od obyvateľov na ul. Vörösmartiho, že sa tam samovoľne dalo do pohybu vozidlo. Po príchode na miesto hliadka zistila že sa jedná o osobné vozidlo, ktoré bolo zaparkované pred materskou škôlkou "MICI MACKÓ" a samovoľne sa spustilo po ulici dole kopcom. Vozidlo zastavili občania, ktorí akurát pracovali neďaleko v záhrade. Osobné vozidlo mohlo prejsť približne 100m. Ku škode na životoch a ani na majetku nedošlo. Pradepodobná príčina bola, že vodič nesprávne zabezpečil svoje vozidlo proti ďalšiemu posunu (zle zatiahnutá ručná brzda).

            Aké je ponaučenie? Radšej viac krát skontrolovať všetko vo vozidle, či ste náhodou niečo nezanedbali.

Kontakt

Mestská polícia Štúrovo

Námestie Slobody č.1
943 01 Štúrovo

+421 (0)36 2851352
+421 (0)36 2851353
+421 (0)905 326911

Náčelník MsP Štúrovo
+421 (0)36 2851350